najdete nás
na Facebooku

Financování nemovitosti

Není nic pohodlnějšího než řešit nákup a financování pod jednou střechou. Naši zkušení finanční poradci udělají všechno pro to, aby pro vás vyjednali tu nejvýhodnější hypotéku.

Vše není jen o úrokové sazbě. S hypotékou jsou spojeny i další faktory, jež mohou ovlivnit výslednou cenu, kterou po čase za nemovitost skutečně zaplatíte.

Vše začíná oceněním nemovtiosti, které požaduje každá banka. Zde smluvní znalec - odhadce stanoví tzv. zástavní hodnotu nemovitosti. Tedy hodnotu, kterou má vaše nemovitost pro banku. A pozor, kupní cena může být naprosto odlišná!

Po stanovení zástavní hodnoty nemovitosti již přesně víte, kolik vlastních prostředků budete potřebovat vložit do koupě nemovitosti vy. Dle doporučení České národní banky jsou poskytovány obvykle hypotéky do max. 80% zástavní (odhadní) hodnoty stanovené smluvním znalcem banky. Tedy pokud smluvní znalec odhadce zástavní hodnotu na 1 mil. Kč, pak je zřejmé, že vy jako kupující budete muset dát 20% tedy v tomto případě 200.000 Kč ze svého a banka doplatí oněch 80% tedy 800.000 Kč.

K tomu je nutné obvykle počítat s nutnou úhradou Daně z nabytí nemovitosti, která je stanovena na 4% z kupní ceny (v případě odhadu soudního znalce pak z vyšší z těchto cen). 

Ne každý má však tolik finančních prostředků k dispozici. Pak je dobré mít kvalitního finančního poradce, který si s touto situací dokáže poradit a dodateční finanční prostředky zajistit.

Občas dokážeme zázraky, ale základní požadavky jsou vždy stejné:-) Každý klient musí mít nějaký příjem, ať již z podnikání či ze zaměstnání. Za žádné zaměstnání se nemusíte stydět, důležité je dělat svou práci poctivě.
Dále je vhodné mít dobrou platební historii v úvěrovém registru. Pokud předpokládáte, že to v úvěrovém registru nebude úplně OK, je třeba o tomto ihned informovat poradce, ten již ví jaký postup bude nejvhodnější.

A hlavě mějte na paměti, že svému poradci musíte sdělit skutečně pravdivé a reálné údaje. Pokud cokoliv zamlčíte, anebo zapomenete sdělit, může to ve finále znamenat neposkytnutí úvěru a s tím spojené velmi vysoké finanční náklady.

Ale buďte v klidu, společně to zvládneme :-)

A u koho dokážeme zajistit ty nej podmínky? Níže naši partneři pro financování:

tn-w500-hypoteky-praha-hypotecni-banka-logo1 oberbank2 jt bank
Unicredit_bank_logo tn-w500-raiffeisenbanklogo1 MONETA logo
SOB Komerční_banka_logo.svg S
rsts-logo mpss1 stavebni_20sporitelna_20ceske_20sporitelny1